Jak dorobić do pensji, by podreperować domowy budżet

Czasem brakuje nam dosłownie kilkuset złotych, aby związać koniec z końcem. Nie chcemy zostawiać obecnej pracy, bo przynosi nam ona sporo satysfakcji i niesie ze sobą obiecujące perspektywy. Warto w takiej sytuacji poszukać dodatkowych zajęć, które wesprą nasz domowy budżet. Jak dorobić do pensji?

Jak można dorobić do pensji

Jeśli nasze zarobki nie pozwalają na pokrycie wszystkich naszych zobowiązań, bądź mamy do realizacji plany, których koszt przewyższa nasze możliwości finansowe, zawsze możemy poszukać dodatkowych źródeł dochodu. Nie musimy się przebranżawiać, zwłaszcza jeśli obecna praca, mimo średniej płacy, daje nam dużo satysfakcji.

Dodatkowy zarobek może okazać się także bardzo pomocny, jeśli na swoim koncie posiadamy długi. Chcąc szybciej uregulować przeterminowane należności, warto poszukać nowego zajęcia, które może okazać się również miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Łącząc przyjemne z pożytecznym, możemy wyjść na finansową prostą.

Jak dorobić do pensji bez wychodzenia z domu

Jedną z najpopularniejszych metod wspierania domowego budżetu są zlecenia freelancerskie. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że posiadamy kompetencje, które mogą pomóc nam zarobić dodatkowe środki. Jeśli zastanawiamy się, jak dorobić do pensji przez Internet, warto poszukać w sieci zleceń dla grafików, copywriterów, osób projektujących aplikacje oraz strony internetowe, tłumaczy, redaktorów czy korepetytorów.

Warto pamiętać, że dorabianie do pensji wcale nie musi przypominać regularnie wykonywanej pracy. Dodatkowe środki możemy pozyskać także poprzez wypełnianie ankiet online, sprzedaży nieużywanych rzeczy na aukcjach internetowych czy zamieszczaniu reklam na swoim blogu (o ile taki prowadzimy). Jeśli czujemy się specjalistami w wybranej dziedzinie, zawsze możemy założyć kanał na YouTubie i spróbować swych sił w roli influencera. Warto jednak mieć na uwadze, że monetyzacja, czyli możliwość zarabiania na wyświetlaniu reklam, jest dostępna dopiero po uzyskaniu 1000 subskrypcji. A zatem ten sposób nie sprawdzi się, jeśli szukamy szybkich dochodów.

Inne sposoby na dodatkowy zarobek

Jak można dorobić do pensji poza domem? Wielu z nas ceni sobie wygodę pracy z domu i chętnie wykonuje dodatkowe prace przez Internet. Istnieją jednak tacy, którzy preferują pracę poza domem. Również i te osoby znajdą dla siebie interesujące dodatkowe wyzwania.

Wachlarz jest szeroki. Od korepetycji w trybie stacjonarnym, przez opiekę nad dziećmi czy osobami starszymi, robienie tortów, okazjonalna sprzedaż np. lodów czy gofrów w sezonie letnim, aż po statystowanie na planach filmowych, dorabiania jako animator, kelner. W dużych miastach sporym zainteresowaniem cieszy się tymczasowa opieka nad zwierzętami. Po godzinach możemy też działać jako niezależni doradcy finansowi lub ubezpieczeniowi. Niektóre zajęcia będą wymagać od nas przynajmniej podstawowej wiedzy z danej branży. Jeśli jednak jesteśmy otwarci na rozwój i ambitne wyzwania, warto spróbować swoich sił w takiej dodatkowej pracy.

Gdzie szukać dodatkowo płatnych zajęć

Najwięcej propozycji dodatkowo płatnych zajęć znajdziemy w Internecie. Jeśli nie znamy żadnych portali ogłoszeniowych, można je wyszukać  Google. Wśród popularnych znajdzie się na pewno olx.pl czy gumtree.pl. Warto też regularnie sprawdzać serwisy z ogłoszeniami, jak również portale dedykowane osobom poszukującym pracy, gdzie bywają zamieszczane oferty dodatkowych zleceń. Warto również przeglądać social media, a zwłaszcza grupy tematyczne, w których  niekiedy nawet codziennie pojawiają się informacje o nowych zleceniach.

Również my sami możemy wyjść z inicjatywą i samodzielnie ogłosić się z oferowanymi przez siebie usługami. Poszukiwania dodatkowych zleceń warto prowadzić również poza Internetem. Czasem wystarczy, że powiadomimy naszych najbliższych znajomych o tym, że poszukujemy zleceń. Dzięki ich rekomendacjom możemy otrzymać bardzo wartościowe i regularne zlecenia. To pozwoli podreperować domowy budżet w dłuższej perspektywie czasu.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata