Jak wnioskować o kartę kredytową online

Karta kredytowa to duża wygoda oraz permanentny dostęp do środków finansowych. Możemy o nią wnioskować bez wychodzenia z domu. Co zrobić, żeby otrzymać kartę kredytową online? Znamy odpowiedź!

Jak działa karta kredytowa

Karta kredytowa to dosyć popularny w Polsce produkt. Możemy ją otrzymać zarówno w bankach, jak też instytucjach pozabankowych. Może mieć formę tradycyjnej fizycznej karty. Coraz częściej będziemy spotykać się jednak z wirtualnymi kartami kredytowymi.

Na pierwszy rzut oka karta kredytowa niewiele różni się od karty debetowej. Jej rozmiar oraz rozmieszczenie poszczególnych danych są niemal identyczne. To, co faktycznie odróżnia karty, to napis credit na kartach kredytowych oraz debit – na debetowych.

Jak sama nazwa wskazuje – karta kredytowa pozwala na zaciągnięcie kredytu. Bank ustala indywidualny limit dla danego kredytobiorcy. Dzieje się to na etapie wnioskowania. W tym procesie bank bada naszą zdolność kredytową. Jeśli pozytywnie rozpatrzy wniosek, wówczas zostanie przyznany nam limit, który będzie zależny m.in. od wysokości naszych dochodów.

Kto może otrzymać kartę kredytową online

Jak już zostało wspomniane, jednym z kryteriów są nasze dochody. Na tym jednak nie koniec. Bank w ramach badania naszej zdolności kredytowej będzie chciał również sprawdzić m.in. koszty naszego utrzymania. Sprawdzi również, czy w rejestrach dłużników nie widnieją negatywne wzmianki na nasz temat.

Zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o kartę kredytową online, warto przyjrzeć się swoim finansowym przyzwyczajeniom. Karta kredytowa umożliwia korzystanie z gotówki od ręki, jednak należy pamiętać o jej terminowej spłacie. Jeśli przekroczymy okres bezodsetkowy, wówczas bank doliczy nam dodatkową opłatę. Na dłuższą metę taka praktyka stanie się dla nas mało opłacalna. Te osoby, którym zdarza się zapominać o terminowym regulowaniu swoich zobowiązań finansowych, powinny bardzo dobrze zastanowić się nad sięgnięciem po kartę kredytową.

Jak przebiega proces wnioskowania o kartę kredytową przez internet

Aby złożyć wniosek o kartę kredytową, nie musimy iść dzisiaj do banku. Wystarczy zdolność kredytowa i dostęp do internetu. Wnioskować możemy zarówno w banku, w którym mamy otwarty rachunek, jak i w instytucji, w której takowego nie posiadamy.

Jeśli już jesteśmy klientami danego banku, proces składania wniosku jest niezwykle prosty. Bank posiada nasze dane, jak również ma informacje na temat naszych wpływów oraz wydatków. Stąd też pozostaje nam określić jedynie oczekiwaną kwotę limitu dla karty. Zrobimy to zarówno poprzez nasze konto online, jak również aplikację mobilną w telefonie.

Nieco więcej formalności muszą spełnić osoby, które nie posiadają konta w danym banku. We wniosku o kartę kredytową online będą musiały zawrzeć nie tylko swoje dane osobowe, lecz także informacje o liczbie osób na utrzymaniu, formie zatrudnienia, przychodów oraz posiadanych zobowiązań finansowych. Ponadto do wniosku należy dołączyć zaświadczenia potwierdzające uzyskiwanie dochodów, jak również przedstawić wyciąg z konta za okres kilku ostatnich miesięcy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Gdy bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, kartę kredytową otrzymamy pocztą w formie listownej. Niektóre banki oferują dostarczenie karty także za pośrednictwem kuriera. Ta opcja jest wprawdzie szybsza, jednak może pociągać za sobą dodatkowe opłaty. Banki wydają karty zazwyczaj w ciągu kilku dni od złożenia wniosku. Zazwyczaj nie powinniśmy czekać na nią dłużej niż dwa tygodnie.

Jeśli nie chcemy czekać na dostarczenie karty drogą pocztową bądź kurierską, możemy zdecydować się na wirtualną kartę kredytową. To dobre rozwiązanie, gdy i tak już nosimy kilka kart płatniczych w swoim portfelu. Ponadto wirtualną kartą kredytową możemy zapłacić zarówno za zakupy robione przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. Potrzebny jest jedynie telefon z modułem NFC. Kartę zaś dodajemy do naszego wirtualnego portfela. Zazwyczaj będzie to Google Play bądź Apple Pay.

Karta kredytowa to duża wygoda oraz stała dostępność gotówki. I choć złożenie wniosku o kartę kredytową online jest niezwykle proste, to warto wcześniej zapoznać się z ofertami kilku banków. Sprawdźmy przede wszystkim oprocentowanie karty kredytowej, długość okresu bezodsetkowego, jak również dodatkowe koszty towarzyszące obsłudze karty, np. opłatę roczną. Nie działajmy pod wpływem impulsu. Decyzja o złożeniu wniosku o kartę kredytową powinna być poprzedzona chłodną analizą wszystkich za i przeciw.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata