Co możesz zrobić przez Internet? Zadbaj o swoje zdrowie [cz. 5]

W czasach pandemii każde wyjście z domu wiąże się z ryzykiem. Nie wspominając o przebywaniu w poczekalni przychodni, gdzie zagrożenie zachorowania staje się bardzo realne. Wciąż jednak możesz się leczyć. Jak? Zadbaj o swoje zdrowie przez Internet. 

Skontaktuj się z lekarzem bez wychodzenia z domu

Jeśli zauważyłeś u siebie jakieś niegroźne, ale uprzykrzające życie objawy, możesz skonsultować je ze swoim lekarzem prowadzącym telefonicznie lub przez Internet. Obecnie wiele przychodni (szczególnie prywatnych, np. LuxMed, Medicover, EnelMed) udziela informacji pacjentom bez konieczności odbywania fizycznej wizyty. Wystarczy skorzystać z opcji czata z lekarzem.

Aby porozmawiać z personelem medycznym online, musisz wejść na stronę odpowiedniej przychodni lub zainstalować aplikację na swoim telefonie.

E-recepta: zadbaj o zdrowie przez Internet

W ten sam sposób możesz zamówić elektroniczną receptę, czyli odpowiednik tradycyjnej recepty zapisany w systemie informatycznym, który zawiera informacje o przepisanych pacjentowi lekach. Wszystkie e-recepty ważne są obecnie przez 30 dni. Lekarz może wydłużyć ten termin, ale nie o więcej niż 365 dni. Wyjątek stanowią jednak recepty na antybiotyki – te ważne są tylko przez 7 dni.

E-recepta to tak naprawdę 4-cyfrowy kod, który będziesz musiał podać w aptece wraz ze swoim PESEL-em. Taki kod możesz otrzymać za pomocą poczty elektronicznej lub wiadomości SMS na telefon komórkowy.

NFZ

Nie masz wykupionego abonamentu w prywatnej przychodni? Nic straconego. Narodowy Fundusz Zdrowia również posiada internetowe rozwiązanie, niewymagające odwiedzin w przychodni. Jest to strona pacjent.gov.pl. Za pomocą Internetowego Konta Pacjenta możesz zamówić e-receptę i sprawdzić informacje na temat: zleconych wcześniej przez lekarza leków, świadczeń udzielonych w ramach NFZ, elektronicznych skierowań.

Ruch bez wychodzenia z domu

Nawet w czasach pandemii można zadbać o swoje zdrowie poprzez ruch. Zwłaszcza, gdy spacer z kuchni do pokoju zaczyna się już nudzić. W sieci znajdziesz wiele artykułów na temat ćwiczeń dla osób po 60. roku życia. Wystarczy wpisać takie hasło w wyszukiwarkę. Co więcej, możesz ćwiczyć online z instruktorem. W tym celu należy poszukać ćwiczeń np. na kanale YouTube. Kliknij w LINK i stań się aktywnym seniorem.

Zadbaj o zdrowie przez Internet!

Czytaj więcej:

Co możesz zrobić przez Internet? Zakupy online =>>>


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata