Internet jako źródło informacji — zdobywaj wiedzę online

Internet jako źródło informacji sprawdza się nie tylko w przypadku zwykłych newsów z portalu. Nie musisz wychodzić z domu, żeby przeczytać artykuły w ulubionej gazecie czy czasopiśmie. Co więcej, nie tylko takie informacje możesz zdobyć online. Wystarczy, że zapiszesz się na warsztaty internetowe lub obejrzysz serię filmów na YouTube, a nauczysz się nowych rzeczy. Zdobywaj wiedzę przez Internet. Jak zrobić to z perspektywy kanapy?

Internet jako źródło informacji prasowych

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na prenumeracie czasopism lub gazet w wersji papierowej, sprawdź ich wersje internetowe. Wiele z nich oferuje teksty za darmo. Inne wymagają opłacenia abonamentu, jednak jest on tańszy niż ten papierowy. Jak czytać swój ulubiony dziennik czy tygodnik online?

  1. Otwórz przeglądarkę internetową (np. Google Chrome czy Mozilla Firefox).
  2. Wpisz w wyszukiwarkę tytuł gazety lub czasopisma, które stale czytasz. Najczęściej każda drukowana prasa ma swój odpowiednik online.
  3. Kliknij interesujący Cię wynik.
  4. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę ulubionego tytułu.

Teraz codziennie możesz czytać ciekawe artykuły czy informacje ze świata bez

Popularne linki znanych gazet i czasopism:

Dla wielu osób kupno gazety to nie tylko zdobycie dostępu do źródła aktualnych informacji. Wyprawa do kiosku może być okazją do przejrzenia, o czym informują inne periodyki. To samo zapewni jednak także wirtualny kiosk, gdzie nabyć można magazyny i dzienniki w formacie pdf lub innym obsługiwanym przez czytniki.

Popularne wirtualne kioski znajdziesz pod adresami:

Internetowa encyklopedia

Masz encyklopedię w kilkunastu tomach, która zajmuje całą półkę, ale nie możesz znaleźć w niej niektórych haseł? Nic straconego. Skorzystaj z największej i najbardziej popularnej encyklopedii internetowej Wikipedia lub wpisz hasło w wyszukiwarkę internetową i przeczytaj cały artykuł na ten temat.

Co istotne, wiele szczegółowych zagadnień ma strony typu “wiki”, poświęcone jednemu konkretnemu tematowi. Dotyczy to popularnych książek, seriali czy sportów. To zbiór wiedzy tworzony przez fanów i entuzjastów danego tematu. Profesjonalni encyklopedyści nigdy nie poświęcą tyle czas na zgłębianie tematu, ile są w stanie wygospodarować hobbyści.

Internet jako źródło informacji o nowym hobby

Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego, bo masz teraz więcej czasu? Dzięki Internetowi takie rzeczy są możliwe i to za darmo. Tutaj znajdziesz wszystko: filmiki instruktażowe, kursy online, artykuły tematyczne, webinary, warsztaty internetowe. Jak znaleźć coś odpowiedniego dla siebie?

Kilka pomysłów, gdzie szukać informacji o nowym hobby w Internecie:

  1. Zastanów się, czego chciałbyś się nauczyć: nowego języka, szydełkowania, szycia na maszynie, robienia makram (wiązanie sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka), fotografii, malowania, ogrodnictwa, urządzania wnętrz, pieczenia, gotowania orientalnych potraw… W sieci znajdziesz niemal wszystko!
  2. Nie wiesz jeszcze, czym chcesz się zająć? Nie martw się, istnieje pewne słowo klucz, które na pewno pomoże Ci w tym wyborze. DIY – to skrót pochodzący z języka angielskiego „do it yourself”, co oznacza po prostu „zrób to samodzielnie”.
  3. Wpisz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, a na pewno znajdziesz wiele artykułów, które pomogą Ci zgłębić wiedzę.
  4. Skorzystaj z portalu społecznościowego Facebook. Za pomocą ich wyszukiwarki możesz znaleźć ciekawą grupę, zbierającą osoby interesujące się danym tematem, stronę społecznościową (tzw. fanpage) lub wydarzenie (np. wirtualne zwiedzanie różnych zakątków miasta: https://www.facebook.com/events/162676088238222/; kursy online, debaty, konferencje itd.).
  5. Wejdź na YouTube. Ten serwis to kopalnia najróżniejszych filmów. Wpisz w wyszukiwarkę na kanale hasło DIY lub dziedzinę, która Cię interesuje. Tutaj nauczysz się dosłownie wszystkiego: od gotowania, poprzez taniec czy śpiew, aż do języków obcych.

Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata