Automatyczna płatność cykliczna – teraz także BEZ rejestracji

Niedawno informowaliśmy o uruchomieniu nowego rodzaju płatności w systemie e-kruk.pl, czyli automatycznej płatności cyklicznej. To rozwiązanie dedykowane dla tych, którzy chcą spłacać regularnie, ale zdarza im się zapomnieć o uregulowaniu rachunków lub raty, a także dla tych którzy sobie cenią wygodę i chcą oszczędzić czas.  Teraz z płatności cyklicznych możesz skorzystać również wtedy, gdy nie masz konta na platformie e-kruk.pl.

Czym jest automatyczna płatność cykliczna?

W skrócie automatyczna płatność cykliczna  to forma płatności w KRUKu polegająca na płatności z karty płatniczej. Jeśli wybierzesz automatyczną płatność cykliczną, wyrażasz zarazem jednorazową zgodę na cykliczne pobieranie raty ze swojej karty płatniczej, zgodnie z ustalonym w porozumieniu harmonogramem spłat.  Dzięki temu kwota raty będzie automatycznie pobierana w dniu, na który ustawisz płatność.. Twoim jedynym zadaniem jest zapewnienie na rachunku przypisanym do karty, środków wystarczających do pokrycia raty.

Jak możesz z niej skorzystać bez rejestracji?

Do tej pory z  automatycznej płatności cyklicznej można było skorzystać wyłącznie na platformie e-kruk.pl. Nadal zachęcamy, do zakładania konta na platformie, ale teraz możesz ustawić automatyczną płatność cykliczną również bez rejestracji. Wystarczy kliknąć „Spłać zadłużenie bez rejestracji”,  podać numer sprawy i swój PESEL oraz zapoznać się z regulaminem i go zaakceptować.  W kolejnym kroku, spośród innych form, możesz wybrać także automatyczną płatność cykliczną. Przygotuj swoją kartę płatniczą (nie może to być karta kredytowa, a jedynie karta przypisana do rachunku bankowego), ponieważ potrzebny będzie jej numer, data ważności oraz kod zabezpieczający CVV. Ważne: bank może poprosić o dodatkową autoryzację, czyli np. podanie kodu SMS czy zatwierdzenie płatności w aplikacji mobilnej.

automatyczna płatność cykliczna

Mam automatyczną płatnością cykliczną i co dalej?

Po ustawieniu tej formy płatności można nią zarządzać. Działania, które będą dostępne to:

  • możliwość sprawdzenia ostatniej zrealizowanej płatności
  • anulacja automatycznej płatności cyklicznej
  • zmiana karty płatniczej na inną

 

Mamy nadzieję, że automatyczna płatność cykliczna bez rejestracji ułatwi Wam spłatę. A jeśli chcecie w pełni kontrolować swoje zadłużenie, zachęcamy do założenia konta na platformie e-kruk.pl

Regulamin automatycznej płatności cyklicznej znajdziesz tutaj.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata