BLIK – wygodna i szybka forma spłaty długów

BLIK to polski system płatności mobilnych. Odkąd pojawił się na rynku, jego popularność stale rośnie. Użytkownicy doceniają przede wszystkim wygodę korzystania z systemu i prosty sposób obsługi. Od kwietnia ta metoda płatności jest dostępna na platformie e-kruk.pl.

Twórcą BLIKa jest firma Polski Standard Płatności Sp. z o.o. Obecnie liczba jego użytkowników przekroczyła 9 milionów, a liczba transakcji w ciągu 5 lat wyniosła 353 mln (dane z 1. poł 2020 r.) o wartości 47 miliardów zł.

W Polsce BLIK to już właściwie rozwiązanie standardowe. Znajdziesz go w aplikacji mobilnej takich banków jak: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, Noble Bank, a także T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Bank Pekao S.A. i Spółdzielcza Grupa Bankowa.
Z BLIKiem zintegrowało się już Allegro (największy serwis handlowy w naszym kraju), stopniowo w swoich placówkach wdraża go też Poczta Polska.

Co umożliwia Ci BLIK?

Jeśli jesteś posiadaczem smartfona możesz tą metodą płatności:

  • zapłacić w sklepie stacjonarnym i internetowym;
  • wypłacić (i wpłacić) gotówkę w bankomacie;
  • wykonywać przelewy błyskawiczne na numer telefonu pomiędzy klientami różnych banków (przelew na telefon);
  • wygenerować czek BLIK, czyli z 9-cyfrowy kod, dzięki któremu dokonasz płatności lub wypłacisz gotówkę.

*Pamiętaj, że Twój telefon musi mieć oprogramowanie Android, iOS lub Windows Phone oraz działające połączenie z Internetem.

Płatności BLIKiem są bezpieczne

Twórcy systemu wprowadzili kilka elementów zabezpieczających. Jeśli pobierasz aplikację z BLIKiem, cały proces zweryfikuje bank. Dzięki temu jest on w stanie przypisać pobraną aplikację do Twojego rachunku bankowego (procedura sprawdzająca zależy już od samej instytucji).
Po drugie, BLIK ma swój własny system ochronny. Żeby się zalogować, musisz podać np. PIN, odcisk palca lub hasło.
Ponadto za każdym razem, kiedy chcesz zrobić przelew, dostajesz od operatora (czyli firmy Polski Standard Płatności) specjalnie wygenerowany kod. Jest on unikatowy, jednorazowy i ważny tylko przez 2 minuty.

BLIK szybkie płatności

Ostatni element zabezpieczający transakcję to etap weryfikacji. Zawsze pojawi się prośba o akceptację płatności. Jej szczegółowe dane zobaczysz w swojej aplikacji (m.in. kwotę i odbiorcę płatności).
Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów, transakcje w Internecie i opłaty w sklepach stacjonarnych powyżej 50 zł muszą być jeszcze przez Ciebie potwierdzone.

BLIK – jedna z metod płatności na platformie e-kruk.pl

Dbamy o jak największy komfort współpracy z nami. Dlatego na platformie e-kruk.pl wdrożyliśmy płatności BLIKiem. Spłacając swoje zobowiązania na e-kruku, możesz wybrać BLIKa albo skorzystać ze znanych Ci już innych metod płatności. To Ty decydujesz, jaka forma jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Opcja płatności BLIKIem to jedno z wielu rozwiązań, jakie stworzyliśmy z myślą o naszych klientach. Firma KRUK sukcesywnie wdraża narzędzia technologiczne, które ułatwiają klientom codzienną obsługę swojego zadłużenia i kontakt z nami.

Wybierz szybkie płatności online na e-kruk.pl. Spłacaj bez wychodzenia z domu =>>>

Twój dług, Twoja decyzja, co dalej

Długi nie biorą się znikąd. Skoro zdecydowaliśmy o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki, podpisaniu umowy abonamentowej lub zakupie na raty, a później nie regulujemy ich na czas, musimy liczyć się z konsekwencjami tych decyzji. Warto jak najszybciej wziąć odpowiedzialność za swoje zadłużenie i zacząć działać.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata