Czym są płatności Apple Pay?

Płatność Apple Pay to rodzaj płatności mobilnej – może z niej skorzystać każdy, kto ma urządzenie formy Apple, np.: iPhone, iPad, Mac czy Apple Watch. Każde z nich ma też wbudowany potrzebny do płacenia zbliżeniowego moduł NFC. Aplikacja jest już zainstalowana na urządzeniach marki Apple – wystarczy dodać do niej swoją kartę. Dzięki temu za zakupy i usługi będzie można płacić telefonem – wystarczy go zbliżyć do terminala tak, jak zbliża się kartę płatniczą. Korzystanie z Apple Pay jest bezpłatne.

Gdzie możesz skorzystać z Apple Pay?

Aplikacją Apple Pay możesz zapłacić wszędzie – również tam, gdzie możliwe są płatności zbliżeniowe za zakupy czy usługi. Wystarczy mieć dodaną swoją kartę płatniczą do aplikacji Apple Pay.

Tej formy płatności możesz użyć także na platformie e-kruk.pl pozwalającej również na wybranie innych form płatności, takich jak automatyczna płatność cykliczna czy za pomocą kodu BLIK. Wszystko po to, aby każdy mógł wybrać formę płatności dopasowaną do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź w zakładkę ‘Wybierz rodzaj płatności’.

Jak ustawić płatność Apple Pay na e-kruk.pl?

Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta na platformie e-kruk.pl. Po zalogowaniu przejdź do Płatności, kliknij w opcję Apple Pay. Uzupełnij adres e-mail i zweryfikuj dane dotyczące płatności. Zatwierdź transakcję. Aplikacja może poprosić cię o zweryfikowanie płatności – zrób to w swój zwykły sposób. W zakładce Płatności na stronie e-kruk.pl pojawi się komunikat o zarejestrowaniu płatności. Proste, prawda?

Chcesz skorzystać z Apple Pay? Zrób to już dziś!

Czy korzystanie z Apple Pay jest bezpieczne?

Tak, płacenie za pomocą Apple Pay jest bezpieczne. Kiedy dodaje się kartę płatniczą do aplikacji, wymaga ona podania numeru TOKEN, który jest generowany przez bank. Dzięki temu dane karty w aplikacji są zaszyfrowane numerem TOKEN. Sprzedawcy nie dostają więc informacji na temat żadnych danych karty podczas transakcji.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata