Długi pod Twoją kontrolą – jak samodzielnie zaplanować harmonogram spłaty na e-kruk.pl

Zadłużenie potrafi przytłoczyć, dlatego warto znaleźć rozwiązania, które ułatwią nam spłatę w komfortowych dla nas warunkach. W KRUKu oferujemy Ci kilka możliwości – od kontaktu z doradcą terenowym, przez rozmowę na infolinii lub czacie, aż po samodzielne ustalenie warunków spłaty na platformie e-kruk.pl. W tym artykule podpowiemy, jak zaplanować harmonogram spłat online.

Platforma e-kruk.pl to szereg możliwości, które pozwolą Ci skutecznie i wygodnie (bez wychodzenia z domu) zarządzać swoim zadłużeniem online. Do największych zalet korzystania z tej platformy należą:

 • możliwość całkowicie samodzielnego załatwienia sprawy, bez konieczności kontaktu z obsługą KRUKa
 • wygodny panel, w którym możesz obserwować statusy swoich spraw i postępy w spłacie
 • przypomnienia o zbliżających się terminach płatności
 • 7 rodzajów płatności, z których możesz wybrać swój ulubiony
 • informacje dodatkowe, takie jak możliwość dołączenia do Programu Bonusowego lub informacje o pozytywnych i negatywnych wpisać do rejestru dłużników ERIF BIG S.A.

Założenie konta na e-kruk.pl jest proste i wymaga od Ciebie tylko 3 informacji: numeru sprawy, który znajdziesz w liście lub mailu od nas, nr PESEL, dzięki któremu będziemy mogli zgromadzić na koncie wszystkie Twoje sprawy oraz adresu e-mail, który stanie się Twoim loginem podczas kolejnych logowań do platformy.

kroki rejestracji na e-kruk.pl

Zaplanuj harmonogram spłat na e-kruk.pl

Po zalogowaniu na platformę planowanie harmonogramu spłat należy zacząć w zakładce „Moje sprawy”. Znajdziesz tam wykaz i aktualny status wszystkich swoich spraw w KRUKu. Następnie wybierz sprawę, na której masz możliwość zawarcia porozumienia i postępuj zgodnie z krokami:

 1. Zaznacz sprawy, które mają być objęte harmonogramem spłat – jeśli masz więcej niż jedną sprawę w KRUKu możesz za pomocą jednego porozumienia ustalić warunki dla kilku dostępnych spraw,
 2. Ustal wysokość raty – za pomocą suwaka możesz wybrać kwotę raty dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. System pokaże Ci jak długi będzie okres spłaty przy wybranej kwocie,
 3. Wybierz termin spłat – wpisz termin wpłaty pierwszej raty, a następnie ustal dzień miesiąca, w którym będziesz wpłacał kolejne raty,
 4. Uzupełnij dane – wpisz dane niezbędne do aktywacji harmonogramu spłat,
 5. Zobacz podsumowanie – sprawdź, czy wszystkie Twoje dane i ustalenia się zgadzają,
 6. Gotowe! Zostały terminowe spłaty – Twój harmonogram spłat jest już aktywny, a wszystkie ustalenia ważne. Pamiętaj o terminowych płatnościach.

Na co zwrócić uwagę podczas planowania harmonogramu spłat online?

Podczas samodzielnego ustalania warunków spłaty długu może pojawić się kilka wątpliwości. Dlatego zapytaliśmy naszego eksperta, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

„Przed wyborem wysokości raty warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim budżet domowy i nasze możliwości finansowe. Warto pamiętać, że spłata zadłużenia w hierarchii wydatków powinna znaleźć się na równo z głównymi zobowiązaniami np. czynszem, czy rachunkami. Dopiero po opłaceniu wszystkich zobowiązań można rozdysponować pozostały budżet na wydatki takie jak rozrywka, czy podróże. Jeśli mamy taką możliwość warto zdecydować się na ratę wyższą, niż najniższa proponowana na platformie – dzięki temu okres spłaty zadłużenia skróci się i stopniowo będziemy mogli uporządkować swoje finanse” – mówi Marcin Tekliński, ekspert KRUK S.A.

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę jest termin wypłaty. Termin spłat warto ustalić tak, by móc terminowo wywiązać się z ustalonego terminu, czyli mieć dostępne środki. Podczas wyboru terminu warto wziąć pod uwagę kilkudniowy bufor między wykonaniem przelewu, a zaksięgowaniem środków. Pamiętaj, że wpłata rejestrowana jest dopiero po zaksięgowaniu, dlatego spłaty najlepiej dokonać min. dzień roboczy przed wybranym terminem.

Jeśli masz w KRUKu więcej niż jedną sprawę, warto rozważyć podpisanie porozumienia na kilku sprawach równocześnie. Wówczas ustalasz jedną ratę, a spłacając ją zasilasz wszystkie zobowiązania w ramach umowy. To wygodny sposób, który skutecznie pozwoli Ci wywiązywać się ze spłaty kilku zadłużeń.

Wiesz już, że założenie konta na platformie e-kruk.pl i samodzielne ustalenie harmonogramu spłat jest proste. Pamiętaj, że decyzja o spłacie zadłużenia należy do Ciebie. Warto działać!


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata