Kontakt z KRUKiem jeszcze łatwiejszy – od teraz możesz podpisać dokumenty elektronicznie

W KRUKU dbamy o bezpieczeństwo Klientów i szanujemy ich czas. Dlatego wyposażyliśmy naszych Doradców w tablety, dzięki którym nasi Klienci mogą złożyć podpis na dokumentach drogą elektroniczną. E-podpis to praktyczne rozwiązanie: nie musisz wychodzić z domu i drukować.

W KRUKu trzymamy rękę na pulsie. Śledzimy trendy, dlatego szczególny nacisk kładziemy na cyfryzację. Chcemy rozwijać się w kierunku windykacji 4.0, dlatego m.in. stworzyliśmy bezpieczną platformę e-kruk.pl. Narzędzie, które pozwala zarządzać długiem przez Internet i kontrolować finanse 24/7. Ponadto od tego roku skontaktować się z nami możesz nie tylko przez aplikację Messenger czy WhatsApp, ale też voiceboty. Kolejny krok to e-podpis w KRUKu.

Co daje e-podpis?

System, który został wdrożony w KRUKu przez firmę Asseco, umożliwia składanie podpisu biometrycznego na dokumentach za pośrednictwem tabletów doradców terenowych. Jak? Za pomocą elektronicznego długopisu, który pewnie już znasz. Podobnie rozwiązanie wykorzystują już listonosze czy kurierzy, kiedy potrzebują potwierdzenia, że odebrałeś swoją przesyłkę. Dzięki temu przy podpisywaniu np. umowy, nie musisz drukować dokumentów oraz wysyłać ich pocztą czy kurierem.

Cyfryzacja jest przyszłością w naszej branży i jesteśmy otwarci na innowacyjne rozwiązania. Dzięki wykorzystaniu technologii biometrii i urządzeń mobilnych, nasi doradcy terenowi mogą w pełni elektronicznie obsłużyć naszych Klientów. Jest to szczególnie istotne w obecnej sytuacji. – mówi Tomasz Ignaczak, dyrektor generalny KRUK S.A.

Dlaczego warto założyć konto na platformie e-kruk.pl? =>>>

E-podpis w KRUKu a ochrona środowiska

Podpisany elektronicznie dokument, zaraz po złożeniu przez Ciebie podpisu, jest dostępny w systemach informatycznych KRUKa. Możesz otrzymać swój egzemplarz umowy podczas wizyty, e-mailem lub w formie papierowej. Kiedy wybierzesz drugą z tych opcji, drukowany jest tylko jeden dokument.

Wdrożenie podpisu biometrycznego z pewnością ułatwi pracę doradcom terenowym – nie tylko zoptymalizuje czas obsługi Klienta, ale również będzie dla tego Klienta bezpieczne. Dodatkowym atutem rozwiązania jest dbanie o środowisko, bo dzięki cyfryzacji możemy zmniejszyć zużycie papieru – dodaje Tomasz Ignaczak.

Wdrożenie e-podpisu w KRUKu jest odpowiedzią na wciąż niestabilną sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie oraz rosnącą potrzebę usprawniania i skracania czasu obsługi procesów związanych z obsługą wierzytelności. Właśnie dlatego warto korzystać z tej prostej formy podpisu oraz założyć konto na platformie e-kruk.pl.

Zajmij się swoim długiem bez wychodzenia z domu, dyskretnie i przez Internet.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata