Sprawdź, jak prosto zarządzać długiem przez Internet na e-kruk.pl

Do Internetu przenosi się coraz więcej usług i funkcjonalności, których jeszcze niedawno nie łączylibyśmy z możliwością kupienia lub załatwienia online. Przez Internet można już dopasować okulary, kolor szminki, załatwić coraz więcej spraw urzędowych oraz… zarządzać swoim długiem w KRUKu. Jeśli jeszcze nie korzystacie, sprawdźcie, jakie to proste. 

Platforma e-kruk.pl od momentu powstania zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. W każdym miesiącu liczba jej użytkowników zwiększa się o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy i przekroczyła już magiczną liczbę 100. tysięcy osób. Jakie funkcjonalności sprawią, że i ty staniesz się regularnym użytkownikiem e-kruk.pl? Sprawdź.  

Dlaczego warto założyć konto na e-kruk.pl? 

Konto na e-kruk.pl zakładają przede wszystkim ci klienci, którzy cenią sobie szybkość, wygodę i funkcjonalność. Doceniają przede wszystkim to, że nie są zależni od godzin pracy infolinii, mogą załatwić wszystko po pracy, wieczorem, na spokojnie.  To zaleta też dla tych, dla których rozmowa z doradcą może wydawać się krępująca lub zbyt osobista.

Jak się zarejestrować do e-kruk.pl? 

Do e-kruka mogą zarejestrować się wyłącznie osoby, które mają aktywną sprawę w KRUKu. W przypadku spraw zleconych do obsługi widoczne są te sprawy, których Wierzyciel zezwolił KRUK S.A.  na obsługę jego spraw za pośrednictwem platformy e-kruk. Nie da się więc założyć konta tylko po to, żeby sprawdzić, czy nie posiadamy jakichś zaległości, w tym celu najlepiej skontaktować się z naszymi doradcami telefonicznie. Numer sprawy, który jest potrzebny do rejestracji, każdy nasz klient otrzymuje w korespondencji, którą od nas dostaje, czy to w liście, czy to w mailu. Numer ten może także podać doradca telefoniczny oraz terenowy. Następnie należy podać swój numer PESEL, adres mailowy oraz ustawić hasło dostępu. Po dokonaniu rejestracji na podany adres e-mail przyjdzie link do aktywacji konta na e-kruk.pl. Link jest ważny przez 72 godziny, zatem jeśli w tym czasie nie dokonasz aktywacji konta, konieczna będzie ponowna rejestracja. 

E-kruk.pl logowanie i korzystanie 

Gdy konto na e-kruk.pl jest już aktywne, można się na nie zalogować. Jak się zalogować do e-kruk.pl? Wystarczy w prawym górnym rogu wybrać przycisk „Zaloguj się”. Po aktywacji konta wystarczy już wyłącznie adres mailowy i hasło, numer sprawy ani PESEL nie będzie więcej potrzebny. 

Po zalogowaniu się na pulpicie platformy pokazują się aktualnie posiadane sprawy w KRUKu, podzielone zgodnie z ich statusem: sprawy do podpisy, nowe sprawy, bieżące sprawy, sprawy bez porozumienia, ale również wypowiedziane ugody, postępowania sądowe i postępowanie komornicze. Oczywiście nie każdy klient będzie miał każdą z tych rodzajów spraw, jest to uzależnione od etapów spraw w KRUKu, jakie posiadają w danym momencie. 

Jak łatwo zarządzać swoim długiem na e-kruk.pl 

Platforma e-kruk pokazuje sprawy danej osoby, jak również ich aktualny status, np. zbliżający się termin spłaty następnej raty czy liczba zaległych rat. Ponadto czytelny wykres pokazuje całkowitą kwotę do zapłaty, jaka suma już została spłacona oraz ile jeszcze pozostało do spłaty. 

Po wejściu na swoje konto na e-kruk.pl można również spłacić swoje zaległości czy podpisać porozumienie (ugodę ratalną). Prosty i intuicyjny kreator przeprowadza klienta przez kolejne kroki – od wyboru sprawy, poprzez ustalenie wysokości raty i dnia płatności, aż po podpisanie ugody, które odbywa się 100% online i bez drukowania oraz odsyłania dokumentów. Wystarczy kliknąć w link, który otrzymasz SMS-em. Po podpisaniu ugody od razu w e-kruk.pl spłacisz pierwszą ratę. Wśród bezpiecznych e-płatności jest również BLIK, wybierany już przez ponad 50% naszych klientów. 

Prawda, jakie to proste? A pamiętajmy, że na e-kruk.pl można też dokonać płatności nawet bez rejestracji

zalety korzystania z platformy e-kruk.pl

Dodatkowe  funkcjonalności na e-kruk.pl 

Jeśli spłacasz swoje zadłużenie bez opóźnień, a twoja sprawa kwalifikuje się do uczestnictwa w programie bonusowym KRUKa „Marzenia z gwarancją spełnienia”, możesz z niej skorzystać. W ramach tego programu wysłaliśmy już 100 000 nagród o łącznej wartości ponad 15 000 000 zł. Za terminową spłatę rat ugody możesz wybrać sobie nagrodę – dostępne są zarówno artykuły AGD, sprzęt elektroniczny, jak i hulajnogi albo rowery. Być może taka atrakcyjna nagroda stanie się dla ciebie dodatkową motywacją do regularnej spłaty długu? 

E-kruk umożliwia ponadto wygodne sprawdzenie swojego statusu w rejestrze dłużników ERIF BIG S.A. Dzięki danym z tego biura informacji gospodarczych możesz dowiedzieć się, czy jakaś firma dodała do rejestru pozytywny lub negatywny wpis na twój temat. Pozytywna opinia w BIG może być ważna dla tych, którzy chcieliby w przyszłości zaciągnąć kredyt lub wziąć pożyczkę, bo w ten sposób budują swoją rzetelną historię płatniczą. Z kolei, jeśli w BIG znajduje się więcej negatywnych wpisów, to szansa na otrzymanie pozytywnej decyzji i korzystnych warunków kredytu może być niższa. 

Spłata długów nie musi być skomplikowana i wymagać od nas pamiętania o wielu datach i terminach, wystarczy tylko mądrze zarządzać swoim długiem. Na e-kruk.pl przypomina to zwykłe dokonywanie płatności w banku internetowym. Już dzisiaj zarejestruj się na e-kruk.pl i zrób pierwszy krok na drodze do wyjścia z długów w KRUK S.A. 


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata