Czym są płatności Google Pay?

Płatność Google Pay to rodzaj płatności mobilnej – może z niej skorzystać każdy, kto ma konto Google. Wystarczy pobrać aplikację Google Pay i dodać do niej swoją kartę. Dzięki temu za zakupy i usługi będzie można płacić telefonem – wystarczy go zbliżyć do terminala tak, jak zbliża się kartę płatniczą. Trzeba pamiętać, że płatność telefonem jest możliwa tylko wtedy, kiedy telefon ma wbudowany moduł NFC. Korzystanie z Google Pay jest bezpłatne.

Gdzie możesz skorzystać z Google Pay?

Aplikacją Google Pay możesz zapłacić wszędzie – również tam, gdzie możliwe są płatności zbliżeniowe za zakupy czy usługi. Wystarczy mieć pobraną aplikację Google Pay i dodaną swoją kartę płatniczą.

Tej formy płatności możesz użyć także na platformie e-kruk.pl pozwalającej również na wybranie innych form płatności, takich jak automatyczna płatność cykliczna czy za pomocą kodu BLIK. Wszystko po to, aby każdy mógł wybrać formę płatności dopasowaną do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź w zakładkę ‘Wybierz rodzaj płatności’.

Jak ustawić płatność Google Pay na e-kruk.pl?

Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta na platformie e-kruk.pl. Po zalogowaniu przejdź do Płatności, kliknij w opcję Google Pay. Uzupełnij adres e-mail i zweryfikuj dane dotyczące płatności. Zatwierdź transakcję. Aplikacja może poprosić cię o zweryfikowanie płatności – zrób to w swój zwykły sposób. W zakładce Płatności na stronie e-kruk.pl pojawi się komunikat o zarejestrowaniu płatności. Proste, prawda?

Chcesz skorzystać z Google Pay? Zrób to już dziś!

Czy korzystanie z Google Pay jest bezpieczne?

Tak, płacenie za pomocą Google Pay jest bezpieczne. Kiedy dodaje się kartę płatniczą do aplikacji, wymaga ona podania numeru TOKEN, który jest generowany przez bank. Dzięki temu dane karty w aplikacji są zaszyfrowane numerem TOKEN. Sprzedawcy nie dostają więc informacji na temat żadnych danych karty podczas transakcji.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata