Na czym polegają płatności kartą płatniczą?

Aby dokonać płatności, możesz skorzystać z karty płatniczej. Płatność kartą polega na  wykorzystaniu danych z fizycznej (lub wirtualnej) karty płatniczej wydanej przez bank. Są dwa rodzaje kart: karta debetowa i karta kredytowa.

Czym różni się karta kredytowa od karty debetowej?

Karta debetowa jest to karta, którą możesz regulować płatności do wysokości środków zgromadzonych na koncie lub do wysokości przyznanego debetu (ważne: korzystanie z debetu zwykle wiąże się z dodatkowymi opłatami i/lub odsetkami). Innym produktem jest karta kredytowa, którą regulujesz płatności do wysokości przyznanego limitu/kredytu, a następnie w określonym terminie (po ustaniu okresu bezodsetkowego trwającego średnio 50-54 dni) spłacasz zaciągnięty kredyt, dokonując przelewu na wskazany rachunek. Do zrealizowania płatności na e-kruk.pl potrzebujesz karty debetowej.

Gdzie możesz skorzystać z karty płatniczej?

 

Karta płatnicza to forma płatności,  którą można wykorzystywać online (do opłacenia zakupów lub rachunków na witrynie internetowej danego sklepu lub firmy, np. energetycznej) lub offline (w terminalu płatniczym w sklepie lub urzędzie, automacie itd).

Tej formy płatności możesz użyć także na platformie e-kruk.pl pozwalającej również na wybranie innych form płatności, takich jak automatyczna płatność cykliczna czy Google Pay i Apple Pay. Wszystko po to, aby każdy mógł wybrać formę płatności dopasowaną do swoich potrzeb. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź w zakładkę ‘Wybierz rodzaj płatności’.

Jak korzystać z karty płatniczej na e-kruk.pl?

Wystarczy, że zalogujesz się do swojego konta na platformie e-kruk.pl. Po zalogowaniu należy przejść przejdź do Płatności, skorzystać z opcji Inne formy Płatności  oraz kliknąć ikonę karty płatniczej. Po wpisaniu danych z karty (numer, data ważności oraz kod CVV) transakcję należy zatwierdzić w swój standardowy sposób.

Chcesz skorzystać z karty płatniczej? Zrób to już dziś!

Czy korzystanie z karty płatniczej jest bezpieczne?

 

Tak, płacenie kartą płatniczą online jest bezpieczne, ale – jak zawsze – należy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.  Najważniejsza przy płaceniu online jest zasada ograniczonego zaufania oraz uważność.

Pod żadnym pozorem nie należy przesyłać danych karty w sposób, który mógłby umożliwić złodziejowi ich przejęcie. Nie podajemy danych mailem, smsem, w komunikatorze. Przed wpisaniem danych karty na stronie płatności online, należy upewnić się, że jest to prawdziwa strona danej firmy (w adresie jest kłódka potwierdzająca szyfrowanie, adres strony jest taki sam jak zawsze, np. bank.pl a nie bank.com.pl. Nie klikaj w żadne linki w smsach z prośbą o dopłatę do rachunku za prąd czy paczki. 

Po otrzymaniu powiadomienia o autoryzacji sprawdź, czy zgadza się odbiorca, tytuł płatności i  kwota.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata