Sprawdź, jak łatwo zawrzeć z KRUKiem ugodę online

Chcesz zawrzeć ugodę z KRUKiem, ale ciągle brakuje ci czasu? Krępujesz się zadzwonić? Pracujesz do późna? W KRUKu możesz zawrzeć ugodę online – w domowym zaciszu i w dogodnym dla siebie momencie. Samodzielnie sprawdzisz warunki porozumienia i podpiszesz je również w 100% przez Internet. Wystarczy, że założysz konto na platformie e-kruk.pl

Spłata zadłużenia online to twoja szansa, by zrobić pierwszy krok w uporządkowaniu swoich finansów i wyjściu z długów obsługiwanych przez  KRUKa. Już ponad 100 tys. klientów KRUKa wybrało właśnie takie rozwiązanie. Nic dziwnego, bo to prosty, szybki i wygodny sposób na załatwienie wszystkich formalności. Nadal nie jesteś przekonany? Poznaj wszystkie szczegóły dotyczące zawierania ugody online.

Co to jest ugoda online? 

Długi należy spłacać. W życiu jednak zdarzają się różne sytuacje i nie zawsze jest możliwość, by spłacić swoje zadłużenie od razu w całości. Rozumiemy to, dlatego jeśli zostaniesz klientem KRUKa czyli twój dług trafi do naszej firmy, masz szansę na skorzystanie z polubownej ścieżki współpracy i podpisanie ugody, w ramach której możesz spłacać swój dług w dogodnych ratach i ustalonych terminach spłaty. Jeśli nie skorzystasz z tej możliwości i nie zaczniesz spłacać, twoja sprawa może trafić na drogę sądową, a następnie po uzyskaniu tytułu wykonawczego może być skierowana do komornika.

masz dwie możliwości

Najwygodniejszym sposobem na zawarcie ugody z KRUKiem jest droga online. Cały proces ustalania warunków spłaty oraz elektroniczne podpisanie dokumentu możesz zrobić samodzielnie i całkowicie przez Internet. Jak to zrobić? Wystarczy założyć i aktywować konto na internetowej platformie e-kruk.pl. Będą do tego potrzebne:

emailtwój adres mailowy – aby aktywować konto będziesz musiał kliknąć w link, który wyślemy na twój adres e-mail podany w czasie wcześniejszego wypełniania formularza rejestracji do platformy, dlatego pamiętaj, żeby użyć aktywnego adresu e-mail;

dokument numer twojej sprawy  – znajdziesz go w listach, mailach i SMS-ach wysłanych z firmy KRUK).

Masz wszystko czego potrzebujesz? Załóż konto już teraz!

Zawarcie ugody online na e-kruk.pl – etapy

Załatwienie formalności na e-kruk.pl wymaga 4. prostych kroków. Nie musisz martwić się stosem dokumentów, drukowaniem wniosków i niezliczonymi wizytami w placówce. Możesz to zrobić w pełni samodzielnie, gdzie i kiedy chcesz. To świetny sposób, by zaoszczędzić czas.

KROK 1: Załóż i aktywuj konto lub zaloguj się na platformie

Jeśli jeszcze nie masz konta na e-kruk.pl, wypełnij prosty formularz i aktywuj konto poprzez kliknięcie w link, którzy prześlemy ci na podanego w czasie rejestracji maila. Po wykonaniu tych czynności będziesz mieć pełny dostęp do wszystkich informacji o swoich sprawach obsługiwanych przez KRUKa, postępach w spłacie, wpisach w rejestrze dłużników ERIF BIG SA, czy Programie Bonusowym. 

Jeśli masz już konto, wystarczy zalogować się na platformę. Znajdziesz na niej wszystkie swoje sprawy, które trafiły do windykacji polubownej KRUKa.

 KROK 2: Wybierz sprawę, którą chcesz spłacać polubownie

Na e-kruk.pl znajdziesz pełny wykaz spraw, które trafiły do obsługi firmy KRUK. Jeśli masz niespłacony dług u kilku wierzycieli, to na platformie znajdziesz tylko podgląd i status spraw, które obsługuje firma KRUK oraz części spraw naszych partnerów biznesowych. Aby podpisać ugodę online, wybierz sprawę, której ma ona dotyczyć. Następnie system przeprowadzi cię przez wszystkie kolejne, niezbędne kroki. Nie martw się, że coś może być zbyt trudne. Przez cały ten proces będzie towarzyszyła ci E-milia, czyli przewodnik po platformie e-kruk.pl. W razie trudności podpowie ci, co należy zrobić, by przejść do kolejnego kroku.

KROK 3: Ustal wysokość raty oraz termin spłaty

Czas na najważniejsze kwestie – ustalenie wysokości raty oraz terminy spłaty zadłużenia. Od ciebie zależy, jaka będzie kwota raty, którą jesteś w stanie spłacać co miesiąc oraz na jaki okres rozłożysz spłatę całego zadłużenia. Dokładniej oznacza to, że na e-kruk.pl możesz wybrać spośród podanego zakresu rat – niższa rata lub szybsze spłacenie długu. Podejmij decyzję świadomie, w oparciu o swoje możliwości finansowe. W przypadku niektórych spraw terminowa spłata rat zadłużenia daje szansę na udział w Programie Bonusowym, w którym za każdą spłaconą złotówkę otrzymujesz 1 punkt. Zebrane punkty możesz później wymienić na atrakcyjne nagrody. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.marzenia.kruk.eu/

<ikonka wykrzyknika lub prezentu> Wskazówka: Często przygotowujemy dla ciebie korzystne promocje i oferty, dzięki którym możesz obniżyć swój dług i spłacić mniej. Odbieraj nasze listy i czytaj maile, a dowiesz się pierwszy o tego typu akcjach. 

KROK 4: Podpisz ugodę online i spłacaj bezpiecznie przez Internet

Ostatni krok to podpisanie ugody. Tutaj również cały proces załatwisz w 100% online, za pomocą podpisu kwalifikowanego. To forma podpisu elektronicznego, która ma dokładnie taką samą wagę, jak odręczny podpis. Wystarczy podać numer telefonu i wpisać kod, który otrzymasz SMSem. I gotowe!  Tak podpisaną umowę ugody otrzymasz od nas na swój adres e-mail. Nie musisz jej drukować, ani nigdzie odsyłać. Wystarczy, że będziesz mieć ją pod ręką na swoim komputerze lub w telefonie. 

Pozostaje już tylko regularna spłata. Możesz zrobić to na kilka sposobów. Wśród możliwości znajdziesz bezpieczne płatności online takich, jak:

 • płatność online przez platformę e-kruk.pl
 • płatność kodem BLIK
 • przelew tradycyjny (numer konta bankowego do wykonania przelewu znajdziesz na e-kruk.pl)

Jeśli chcesz, to możesz spłacać swoje zadłużenie również stacjonarnie – na poczcie  lub u doradcy. Wówczas platforma e-kruk przyda się do monitorowania twoich postępów w spłacie.

Zawarcie ugody online – wady i zalety 

Zawarcie ugody online to szybki sposób na załatwienie formalności związanych ze spłatą zadłużenia. Największe plusy tego rozwiązania to:

 • wygodna platforma, którą masz zawsze pod ręką – nawet w swoim telefonie;
 • możliwość spłaty zadłużenia w wygodnym dla ciebie miejscu; 
 • podgląd  dostępnych na platformie spraw i postępów w spłacie w jednym miejscu;
 • elastyczność – sam wybierasz spośród sugerowanych opcji wysokość rat i ustalasz terminy spłaty;
 • brak zbędnych formalności, drukowania dokumentów i odsyłania wniosków
 • jednorazowa możliwość przełożenia spłaty raty.

To nie wszystko, poznaj wszystkie korzyści z korzystania z platformy e-kruk.pl i obejrzyj film TUTAJ.

Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Niewiele. Decydując się na podpisanie ugody online, warto pamiętać, że:

 • aby zmienić warunki podpisanej ugody online, należy skontaktować się z naszymi doradcami – na czacie lub telefonicznie;
 • choć obsługa platformy jest bardzo prosta i intuicyjna, to osobom, które na co dzień nie korzystają z Internetu, może sprawić pewne trudności i wtedy warto prosić o pomoc najbliższych lub doradców KRUKa.

Możliwość załatwienia spraw online to ułatwienie, które wielu osobom pozwala zaoszczędzić czas i zmniejszyć stres związany z dopełnianiem formalności. Platforma e-kruk.pl to miejsce dopasowane do potrzeb naszych klientów. Dzięki niemu można spłacać długi w łatwy, szybki i wygodny sposób. Przekonaj się, że e-kruk.pl to twój sposób na spłatę.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata