Voiceboty i chatboty w branży windykacyjnej. Jak boty KRUKa pomagają klientom

Innowacyjne technologie IT usprawniają procesy w branży windykacyjnej. W KRUKu śledzimy światowe trendy, dlatego w lutym wdrożyliśmy voicebota e-Milia, a w czerwcu poszerzyliśmy jego możliwości o kanał tekstowy. Przeczytaj, jak voiceboty i chatboty pomagają klientom w KRUKu.

Teraz inteligentny robot łączy w sobie dwie funkcje: wirtualnego doradcy oraz komunikatora tekstowego. To kolejna już forma kontaktu z firmą KRUK, jaka w ostatnich miesiącach została oddana klientom. Jeśli dzwoniący nie zdecyduje się na tradycyjną rozmowę lub automatyczne połączenie z doradcą głosowym, zawsze może skorzystać z kanału tekstowego i wysłać wiadomość.

To klient decyduje, w jaki sposób chce rozwiązać swoją sprawę.

Robot w KRUKU: co robi?

W ciągu 3 miesięcy bot obsłużył 20% ruchu przychodzącego z infolinii. Stale „się uczy” a my wprowadzamy kolejne funkcjonalności. W KRUKu bot e-Milia wspiera przede wszystkim pracę telefonicznego centrum obsługi klienta (Call Center). Bot potrafi szybko i sprawnie uzyskać od dzwoniącego najważniejsze informacje o sprawie i udzielić odpowiedzi np.:

  • o zaległych płatnościach,
  • potwierdzić wpłatę,
  • podać bieżący stan salda,
  • poinformować o zbliżającym się terminie spłaty raty.

Odkąd pracę w KRUKu zaczęła e-Milia, klienci nie tracą już czasu, czekając na linii. Połączenie z głosowym asystentem następuje po kilku chwilach. Dalej bot szybko weryfikuje dane (imię, nazwisko, datę urodzenia) i po zaledwie kilku minutach klient uzyskuje dostęp do aktualnych informacji o swojej sytuacji finansowej.

Ważne: Według portalu Insidesales dziesięciominutowa zwłoka w udzieleniu odpowiedzi skutkuje czterokrotnym spadkiem szans na kolejną interakcję.

Wyślij wiadomość offline! Przypominamy, że po godzinach pracy tradycyjnego centrum obsługi klienta, dzięki pracy bota tekstowego, można skontaktować się drogą mailową. Kiedy doradca odczyta przysłanego e-maila, odpowie na nie niego jak najszybciej.
Ważne – taką wiadomość tekstową da się też oczywiście wysłać w czasie pracy Call Center. Wystarczy w okienku czata wybrać odpowiednią funkcję. To dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy automat nie zna odpowiedzi na pytanie, a Doradca jest chwilowo niedostępny.

Oczywiście, jeśli maszyna nie będzie w stanie odpowiedzieć na bardziej złożone pytanie dzwoniącego, ten w każdej chwili może zostać przekierowany do konsultanta.

Ponadto z przedstawicielem KRUKa można skontaktować się na kilka sposobów:

  • zadzwonić na infolinię,
  • wysłać maila przez formularz,
  • napisać wiadomość przez komunikator: Messenger lub Whatsupp albo czat na stronie e-kruku.pl i na pl.kruk.eu.

Boty w KRUKu działają w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji (AI). Jeśli chcesz wiedzieć więcej o uczeniu maszynowym i technologii, na jakiej opiera się funkcjonowanie botów, przeczytaj o NLP, czyli natural language processing.

Voiceboty i chatboty w KRUKu: dlaczego warto porozmawiać z botem?

Automatyczne boty konwersacyjne oprócz tego, że mogą działać 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, nigdy się nie nudzą, nie wykazują oznak zmęczenia oraz stresu. Są neutralne, a ich odpowiedzi – logiczne.

Warto też pamiętać, że często na końcowy efekt rozmowy ma wpływ tak z pozoru zwyczajna rzecz jak ton i barwa głosu. Tutaj technologia również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Jeśli klient chce porozmawiać z miłą panią o ciepłym głosie? Nie ma problemu! Bota można odpowiednio skonfigurować.

Boty w windykacji

Windykacja 4.0. Transformacja tradycyjnego modelu komunikacji

Wzrasta liczba klientów, która woli załatwiać ważne dla siebie sprawy online, w sposób automatyczny, z pominięciem drugiego człowieka „po drugiej” stronie procesu. Dzieje się tak w przypadku usług bankowych, zakupów przez Internet, ale też w przypadku „miękkiej” windykacji.

Dlaczego warto założyć konto na platformie e-kruk.pl? =>>>

Osoby młodsze coraz częściej unikają papierowych dokumentów i nie chcą dostawać listów z informacją o swoim zadłużeniu. Wolą otrzymać krótkiego SMS-a z przypomnieniem, skorzystać z internetowych narzędzi albo po prostu zadzwonić i uzyskać informację natychmiast.

W ten sposób cały proces wychodzenia z długów staje się szybszy.

W Call Center pracują ludzie o ograniczonych możliwościach. Mają swoje limity fizyczne i limity połączeń, jakie mogą obsłużyć każdego dnia. E-windykator działa non-stop.

Ponadto głosowy asystent oraz chatbot, z którego można skorzystać w dowolnym momencie, daje Klientowi możliwość „samoobsługi”. Dla wielu pominięcie konsultanta w rozmowie zwiększa poczucie komfortu – nie każdy chce przecież rozmawiać o swoich długach z nieznaną osobą.

Podsumowując: wprowadzenie automatyzacji do procesu odzyskiwania długów pozwala podnieść efektywność tradycyjnych modeli biznesowych i stworzyć nową strategię opartą na przewidywaniu zachowań klientów. Voiceboty i chatboty w branży windykacyjnej automatyzują pracę, pozwalają na optymalizację procesów dotąd wykonywanych ręcznie oraz dają szansę na redukcję kosztów w firmie i bardziej efektywne zarządzanie zespołem pracowników.

KRUK – strategia prougodowa. Dowiedz się, na czym polega

W KRUKu dążymy do rozwiązania sprawy na drodze polubownej. Rozmawiamy i dopiero wtedy przygotowujemy indywidualny plan dla Ciebie, który uwzględnia Twoją sytuację. Nadal jednak jedno pozostaje niezmienne. Długi nie biorą się znikąd. Skoro zdecydowaliśmy o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki, podpisaniu umowy abonamentowej lub zakupie na raty, a później nie regulujemy ich na czas, musimy liczyć się z konsekwencjami tych decyzji. Dlatego warto jak najszybciej wziąć odpowiedzialność za swoje zadłużenie i zacząć działać, kontaktując się z nami.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata