TOP 5 narzędzi online, które ułatwią ci spłacanie długów

Aplikacje finansowe to nowoczesne narzędzia, które pomogą Ci w kontroli wydatków – a co za tym idzie, także w spłacie zadłużenia. Dzięki dobrym aplikacjom do obsługi wydatków łatwo sprawdzisz, na co wydajesz pieniądze – wbrew pozorom często nie zdajemy sobie sprawy, ile wynoszą nawet drobne koszty w skali miesiąca. Kontrola wydatków to jeden z elementów zarządzania budżetem domowym.

Zarządzanie domowymi wydatkami wcale nie jest łatwe. Zwłaszcza jeśli chcesz zachować pełną kontrolę nad stanem konta, zaplanować finansowe ruchy na kolejne dni, tygodnie i miesiące, a w budżecie oprócz codziennych wydatków, uwzględnić także zadłużenie. Aby ułatwić sobie to zadanie, zminimalizować ryzyko błędów i maksymalnie zautomatyzować cały proces, sięgnij po łatwe w obsłudze aplikacje finansowe, które ułatwią spłatę zobowiązań. Które z nich okażą się najlepszym wyborem?

Oto 5 łatwych w obsłudze darmowych aplikacji finansowych, które ułatwią Ci spłacanie zadłużenia.

Platforma e-kruk.pl – pełna kontrola spłaty zobowiązań w KRUKu

Platforma e-kruk.pl to nowoczesny serwis dla osób zadłużonych, które chcą zawrzeć umowę z wierzycielem, spłacać zadłużenie w kwotach dostosowanych do swoich możliwości, a w efekcie – odzyskać kontrolę nad swoimi finansami w KRUKu. Dzięki platformie e-kruk.pl zrobisz to bezpiecznie, wygodnie i dyskretnie.

Jak działa aplikacja e-kruk.pl?

Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna i szybka. Jeśli chcesz rozpocząć spłacanie długów, wejdź na www.e-kruk.pl, wypełnij krótki formularz i potwierdź rejestrację, klikając w link, który dostaniesz e-mailem.

Dzięki platformie e-kruk.pl w szybki i wygodny sposób zawrzesz umowę z wierzycielem. W ten sposób unikniesz możliwych długofalowych konsekwencji zadłużenia – sprawy sądowej, a w przypadku uzyskania tytułu wykonawczego zajęcia komorniczego i utraty wypracowanego przez lata mienia. Zrobisz to w 100% online – dyskretnie i bardzo wygodnie – bez wychodzenia z domu. Dzięki możliwości samodzielnego ustalenia wysokości raty oraz terminów spłaty, dostosujesz parametry spłaty do własnych możliwości finansowych. Będziesz mógł więc spłacać zadłużenie bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. 

Pamiętaj, że sięgnięcie po profesjonalną pomoc w spłacie zadłużenia to najważniejszy krok, jaki możesz postawić na drodze do odzyskania kontroli nad swoimi finansami. 

Money Lover – aplikacja do kontroli wydatków i długów

Money Lover to darmowa aplikacja, którą możesz zainstalować na telefonie, tablecie i komputerze. Stworzona z myślą o osobach, które chcą w intuicyjny, prosty sposób zarządzać swoimi wydatkami, długami i oszczędnościami.

Jak działa Money Lover?

Korzystając z Money Lover, wygodnie skategoryzujesz wydatki i zaplanujesz domowy budżet. Zrobisz zdjęcia rachunków, aby je automatycznie przetwarzać i organizować oraz stworzysz plan oszczędzania. Będziesz mógł także zarządzać swoimi długami.

Powiadomienia o powtarzających się rachunkach i transakcjach przed upływem terminu płatności nie pozwolą Ci zapomnieć o cyklicznych zobowiązaniach, a czytelne wykresy pomogą Ci jeszcze lepiej zrozumieć, skąd przychodzą i dokąd odchodzą Twoje pieniądze.

Aplikacja Mój Budżet

Aplikacja Mój Budżet została stworzona z myślą o osobach, które chcą lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi. Ze względów bezpieczeństwa jest dostępna offline, bez dostępu do internetu. Ułatwieniem za to z pewnością jest fakt, że można ją pobrać także w polskiej wersji językowej.

Jak działa Mój Budżet?

Dzięki aplikacji Mój Budżet określisz cykliczne limity wydatków (także dla kart kredytowych i dla poszczególnych rodzajów płatności), które pomogą Ci utrzymać finansową dyscyplinę. Będziesz mógł zapisywać wpływy i wydatki na różnych kontach oraz tworzyć kategorie główne i podkategorie, aby uzyskać większą przejrzystość przepływu kosztów. Aplikacja daje także możliwość dodawania zdjęć (np. paragonów) i korzystania z przypomnień, aby nie zapomnieć o nadchodzących płatnościach. Przedstawienie danych w formie wykresów będzie zaś wisienką na torcie dla wszystkich wzrokowców. 

Aplikacja Wallet do kontroli wydatków

Wallet to bardzo dobrze oceniana przez użytkowników aplikacja, która pozwala elastycznie zaplanować budżet, śledzić wydatki i osiągać finansowe cele. Dzięki Walletowi zyskasz pełną kontrolę nad stanem konta, nie tylko dziś, ale także długofalowo.

Jak działa Wallet?

Wallet umożliwia bezpieczną, automatyczną synchronizację transakcji bankowych z aplikacją oraz inteligentną klasyfikację wydatków. Dzięki temu nie będziesz musiał samodzielnie zapisywać wydatków, a cały proces stanie się całkowicie automatyczny.

Korzystając z aplikacji, zaplanujesz także finansowe cele – spłatę długów, zbudowanie poduszki finansowej czy realizację innego celu. Przejrzyste wykresy i zestawienia zapewnią szybki podgląd finansów, kont bankowych, kart kredytowych, długów i gotówki.

Kontrola wydatków w Excelu dla tradycjonalistów

Kontrola wydatków w Excelu to najlepsze rozwiązanie dla tradycjonalistów, którzy zamiast nowoczesnych aplikacji preferują zapisywanie danych w znanych i sprawdzonych tabelach. Dzięki przejrzystej formie w dogodny dla siebie sposób zapiszesz i skategoryzujesz wszystkie wydatki. Formuły pozwolą Ci w automatyczny sposób wykonać potrzebne wyliczenia, a intuicyjna struktura arkusza sprawi, że korzystanie z niego będzie łatwe. Jeśli chcemy, żeby z wyliczeń mogły jednocześnie korzystać inni członkowie rodziny, można skorzystać z arkuszy Google, które są dostępne online. Koniecznie sprawdźmy ustawienia prywatności. Lepiej, żeby dostęp miały tylko określone osoby, a nie wszyscy dysponujący linkiem. Ponadto w nazwie arkusza lepiej nie używać sformułowań pt. Budżet Kowalskich 2022, lepiej „Budżet domowy” albo zwyczajnie „Budżet 2022”. 

Korzystając z nowoczesnych aplikacji, nauczysz się przemyślanego zarządzania własnymi finansami. Takie doświadczenia okażą się nieocenionym wsparciem w procesie spłaty długów i pomogą wyrobić pozytywne nawyki finansowe. 

WAŻNE: Wybierając aplikacje dołożyliśmy wszelkich starań, by były to aplikacje od sprawdzonych wydawców, cieszące się dobrymi opiniami użytkowników, a także przetestowane i polecane na innych serwisach finansowych. Warto mieć w pamięci jednak, żeby przed dokonaniem instalacji sprawdzić, jakich uprawnień wymaga aplikacja i czy jest to dla nas do zaakceptowania. Oczywiście każdy powinien również sprawdzić, jakie są warunki użytkowania. 


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata