Zadłużenie – jak sobie z nim poradzić?

Nagłe sytuacje życiowe, takie jak choroba czy utrata pracy, odbijają się na budżecie domowym. Wtedy często sięgamy po pożyczki. Utrata bieżącej płynności finansowej może spowodować zadłużenie, z którym często nie wiemy, jak sobie poradzić. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które pomagają wyjść z długów. Jak to robią?

Zadłużenie to problem finansowy, który odbija się na jakości i komforcie życia. Co istotne, do takiej sytuacji dochodzi często w wyniku zdarzeń losowych. Wystarczy choroba bliskiej osoby, niespodziewane wydatki, zmiana kursu walut, a nawet działalność oszustów. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich okoliczności, jakie nas mogą spotkać w przyszłości. Nawet wzięcie kredytu hipotecznego to ryzyko.

Często brakuje nam  też wiedzy i czujności. Przeceniamy swoje możliwości finansowe i wpadamy w spiralę zobowiązań. Na szczęście na rynku istnieją firmy obsługujące zadłużenia, których doradcy podpowiadają, jak rozwiązać problem finansowy w sposób najbardziej racjonalny i dopasowany do budżetu domowego.

Dlaczego warto założyć konto na platformie e-kruk.pl? =>>>

Firma KRUK: dopasowujemy plan spłaty tak, by Twoje zadłużenie zniknęło

Długi nie biorą się znikąd. Skoro zdecydowaliśmy o zaciągnięciu kredytu czy pożyczki, podpisaniu umowy abonamentowej lub zakupie na raty, a później nie regulujemy ich na czas, musimy liczyć się z konsekwencjami tych decyzji. Warto jak najszybciej wziąć odpowiedzialność za swoje zadłużenie i zacząć działać. Jak? Podpowiadamy w tym artykule.

Duże i niespodziewane wydatki mogą spowodować problemy finansowe, które często staramy się rozwiązywać poprzez zaciąganie pożyczek. Brak odpowiedniej wiedzy i czujności może pogłębić problem, a w dalszej perspektywie doprowadzić nawet do egzekucji komorniczej.

Już pierwsze opóźnienie w spłacie zadłużenia powinno być sygnałem alarmującym, mobilizującym do szukania wsparcia. Pomocy udziela firma obsługująca dług: jeśli jest to KRUK, uzyskasz kompleksowo fachową pomoc. Dlaczego? To Grupa KRUK zapoczątkowała kilka lat temu prougodowe podejście do wyjścia z zadłużenia i zmieniła to, jak dzisiaj postrzegane są firmy windykacyjne.

KRUK S.A. istnieje od 2008 roku i według danych z I kwartału 2019 roku obsługuje prawie 5 milionów spraw w Polsce. W ciągu kilkunastu lat stała się międzynarodową grupą finansową, działającą obecnie na rynku polskim, rumuńskim, czeskim, słowackim, niemieckim, włoskim oraz hiszpańskim. Osobom zadłużonym oferujemy kompleksowy, elastyczny i zintegrowany pakiet usług, przez co zyskują dogodne warunki spłaty. Podchodzimy ze zrozumieniem i empatią, dlatego skutecznie pomagamy wyjść z problemów finansowych. Jest tylko jeden warunek: zachęcamy do rozmowy. Dzięki niej znajdziemy odpowiednią drogę na wyjście z zadłużenia.

Jeśli masz problem z nadmiernym zadłużeniem, nie radzisz sobie z płaceniem rat w terminie lub stale brakuje środków na koniec miesiąca, przejdź kurs z KRUK. Dzięki niemu dowiesz się, jak zarządzać domowym budżetem i jak sprawnie uporządkować swoje finanse. Kurs „Żyj bez długów” dostępny jest on-line: https://kurs.kruk.pl/.

Spłacasz w terminie? Zgarnij atrakcyjne nagrody w Programie Bonusowym KRUKa =>>>

Jak wyjść z długów?

Aby wyjść z długów, w pierwszej kolejności należy przyznać przed samym sobą, że ma się problem. Najczęściej do poważnych zadłużeń dochodzi dlatego, że ignorujemy ten fakt i udajemy (w tym przed rodziną i przyjaciółmi), że problem nie istnieje. Nieprzyjmowanie  korespondencji lub unikanie telefonów jest bardzo złym rozwiązaniem. Dokumenty, w tym ponaglające, które otrzymujesz na adres pocztowy, zawierają najważniejsze informacje, czyli jaka jest podstawa zadłużenia, skąd się dług wziął i jaka jest jego wysokość. Znajduje się w nich również numer konta oraz termin wpłaty pieniędzy. Ponadto na piśmie znajdziesz numer sprawy, który przyda się w rozmowie z doradcą finansowym.

Masz zadłużenie w KRUKu? Zawrzyj ugodę

Zdajemy sobie sprawę, że osoby zadłużone nie dysponują środkami umożliwiającymi natychmiastową spłatę, dlatego każdorazowo rekomendujemy kontakt z wierzycielem. Na drodze rozmowy zyskasz realną pomoc – np. rozłożenie długu na raty.

Dlaczego warto od razu skontaktować się z firmą obsługującą zadłużenia? Unikniesz w ten sposób stresu i dodatkowych kosztów wynikających z postępowania sądowego, egzekucji komorniczej lub negatywnego wpisu do biura informacji gospodarczej. Dlatego powtarzamy: najlepszym wyjściem jest ogólnie porozumienie w sprawie spłaty zadłużenia i podpisanie ugody.

Zadłużenie a ugoda z KRUKiem

Firmy obsługujące zadłużenia namawiają do podpisania ugody, tak samo działamy w KRUK S.A. Aby jeszcze bardziej zachęcić do rozmowy z nami, stworzyliśmy specjalny program bonusowy „Marzenia z gwarancją spełnienia”. Jest on skierowany tylko do tych osób, które posiadają ugodę z Grupą KRUK. Program polega na tym, że każda wpłacona złotówka zamienia się w punkt, następnie punkty można wymienić na nagrody. O popularności programu świadczy liczba osób uczestniczących, która sięga obecnie ponad 50 tysięcy*.

Nagrodami są sprzęty kuchenne, RTV, AGD i inne praktyczne akcesoria i urządzenia przydatne w gospodarstwie domowym.

Co ważne, na każdym etapie obsługi sprawy masz dostęp do aktualnych informacji na temat swojego zadłużenia. Na platformie internetowej, szybko i wygodnie podejrzysz status swoich płatności, a nawet wygenerujesz takie dokumenty jak porozumienie na korzystnych i dopasowanych warunkach. Za pośrednictwem platformy masz możliwość spłaty rat z wykorzystaniem płatności internetowej, dzięki czemu odchodzi ryzyko nieterminowego przelewu, co może wygenerować niekorzystne odsetki.

Zobacz, jak działa platforma e-kruk.pl:

Bardzo ważne: Grupa KRUK stosuje Zasady Dobrych Praktyk opracowane przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Dokument opisuje szczegółowo zasady etyczne, które powinny przyświecać działalności przedsiębiorstw finansowych. Jeden rozdział dokumentu jest spisem Dobrych Praktyk Windykacyjnych. Zasady Dobrych Praktyk KPF zostały również zaakceptowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

BLIK – wygodna i szybka forma spłaty długów =>>>

Formy pomocy w spłacie długów:

  • rozmowa z doradcą oraz ustalenie warunków porozumienia i planu wyjścia z długów;
  • rozłożenie na raty możliwe do spłaty na drodze porozumienia ratalnego;
  • przystąpienie do długu osoby trzeciej na mocy umowy przystąpienia do długu;
  • dostęp do platformy e-kruk.pl, która pomaga zarządzać długiem i ułatwia wpłacanie rat;
  • stała kontrola wydatków i domowego budżetu za pomocą udostępnionego kalkulatora on-line;
  • rozmowa z doradcą na czacie, podczas której rozłożysz dług na raty i uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania;
  • kurs on-line „Żyj bez długów”, który pomaga zarządzać finansami.

Jeśli nie masz odpowiednich możliwości finansowych do spłaty długu, rozwiązaniem może być przystąpienie do niego osoby trzeciej – umożliwia to kodeks cywilny. W praktyce oznacza to, że wierzyciel może zażądać całości lub części świadczenia od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub każdego z osobna. Nie należy jednak tego mylić z przejęciem długu – osoba trzecia jest solidarnie tylko odpowiedzialna za powstałe zobowiązania razem z osobą zadłużoną, zatem wierzyciel i tak będzie dochodzić swoich należności od dłużnika głównego. Aby do takiej sytuacji doszło, należy wypełnić wniosek o przystąpienie do długu dostępny on-line. Wniosek zawiera deklarację spłaty całości lub też w ratach – wypełnia się wówczas pola i zaznacza, jaką wysokość rat i termin spłaty się proponuje.

Na platformie e-kruk.pl sprawdzisz swój status w rejestrze dłużników ERIF BIG S.A =>>>

Spłacaj dług w wygodnych ratach

Jeśli masz dług, warto rozłożyć go na raty. W tym celu zadzwoń i załatw sprawę telefonicznie lub umów spotkanie z doradcą terenowym. Jest to o tyle istotne, że małe raty co miesiąc są mniej obciążające niż spłacenie długu jednorazowo. Dzięki nim można łagodnie, krok po kroku, wyjść z zadłużenia.

Jak płacić w ratach?

W tym celu pomocna będzie prośba o rozłożenie na raty, którą możesz złożyć telefonicznie w biurze obsługi klienta, listownie bądź też za pośrednictwem platformy internetowej. Wniosek o rozłożenie na raty znajdziesz na stronie internetowej KRUK. Pamiętaj, że taki wniosek to zobowiązanie do zapłaty, dlatego zanim podpiszesz dokument, najpierw dobrze przeanalizuj swoje możliwości finansowe.

Nieuregulowane należności każdego dnia powiększają się o odsetki. Istnieje również ryzyko, że wierzyciel dokona negatywnego wpisu w biurze informacji gospodarczej lub wkroczy na drogę sądową. Dlatego kontakt z firmą obsługującą wierzytelności nie powinien być odkładany na później, tylko podjęty już w momencie otrzymania listu i informacji o zadłużeniu. Tak samo warto ustawić stałe zlecenie w banku dla spłaty rat.

Trudna sytuacja finansowa może trafić się każdemu. Istnieją jednak sposoby, aby krok po kroku wyjść na finansową prostą i rozwiązać problem zadłużenia. Najważniejszą zasadą jest podjęcie działania w tym kierunku i sięgnięcie po pomoc w spłacie długu. Powinieneś zacząć od rozmowy z doradcą wierzyciela i skorzystania z proponowanych form wsparcia, a znowu będziesz cieszyć się życiem bez długów.

Dlaczego warto założyć konto na platformie e-kruk.pl? =>>>

*dane na maj 2019


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata