Dostałeś/aś wiadomość z KRUKa? Poznaj 5 powodów, dla których warto się odezwać

Wiadomość od firmy windykacyjnej o przejęciu Twojego zadłużenia to nie koniec świata. Ważne jest, by nie unikać kontaktu tylko podjąć działanie w celu rozwiązania sprawy. Wspólnie z ekspertką Patrycją z KRUKa przygotowaliśmy 5 powodów, dla których warto wziąć sprawy w swoje ręce.

1: Sprawę załatwiasz jak Ci wygodnie – samodzielnie lub z doradcą

Jak załatwić sprawę, gdy odezwał się do Ciebie KRUK? Kontakt z nami jest bardzo prosty – niezależnie od kanału jaki wybierzesz. Możesz to zrobić:

  • Samodzielnie, na platformie e-kruk.pl

  • Kontaktując się z doradcą na czacie – ikonkę zobaczysz na dole strony
  • Dzwoniąc pod 71 8888 000

Pamiętaj, każdy sposób jest dobry, gdy działasz 😊. Wybierz formę załatwienia sprawy, która jest dla Ciebie wygodna i komfortowa.

2: Sprawa nie trafi do sądu lub komornika

Znalezienie korzystnego rozwiązania sytuacji to podstawa wyjścia z zadłużenia. Kontakt z KRUKiem i podjęcie działania może dać Ci szansę na uniknięcie negatywnych konsekwencji. Mogą nimi być: przekazanie sprawy do sądu, a następnie egzekucja komornicza. Etapy te mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami związanymi z działaniami komornika. Nie czekaj, aż sprawa zajdzie tak daleko. Wspólnie wypracujemy korzystne rozwiązanie.

3: Uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z opóźnieniem w spłacie

Każdy dzień zwłoki może wiązać się z tym, że Twój dług wzrośnie. Kumulacja odsetek za opóźnienia w spłacie może jeszcze bardziej utrudnić Twoją finansową sytuację. Dlatego im szybciej ustalisz warunki spłaty samodzielnie na platformie e-kruk.pl lub z doradcą tym lepiej.

Z każdej sytuacji można znaleźć wyjście. Kontakt z KRUKiem to szansa na uporządkowanie swoich finansów. Posłuchaj naszej ekspertki Patrycji:

4: Masz szansę uniknąć wpisu do rejestru dłużników

Brak spłaty zadłużenia w KRUKu może prowadzić do negatywnego wpisu w rejestrze dłużników: ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Taki wpis może wpłynąć na Twoją wiarygodność finansową i utrudnić Ci wzięcie kredytu, pożyczki czy zakupu na raty.

jak działa BIG

💡 Czy wiesz, że w rejestrze dłużników są też wpisy pozytywne?

W KRUKu doceniamy regularną i terminową spłatę zadłużenia, dlatego wywiązując się z warunków umowy masz szansę na otrzymanie pozytywnego wpisu w BIG.

5: Będziesz mieć swoje finanse pod kontrolą

Nawet jeśli będziesz unikać spłaty zadłużenia, kontaktu z wierzycielem lub komornikiem Twój dług nie zniknie i nadal będzie obowiązywała jego spłata. To od Ciebie zależy czy weźmiesz sprawy w swoje ręce i uporządkujesz swoje finanse.

Spokój, komfort i kontrolę masz w zasięgu ręki – wystarczy się odezwać.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata