Nowoczesne technologie w finansach – chmura obliczeniowa

Rewolucja cyfrowa dzieje się na naszych oczach. Coraz więcej zawodów i branż przenosi się niemal w całości do Internetu, a to wiąże się również z ogromną ilością danych, które trzeba gdzieś przechowywać. Rozwiązaniem, które jest coraz powszechniejsze, jest chmura obliczeniowa.  Z czym wiąże się korzystanie z chmury na rynku finansowym, w tym w Grupie KRUK? Tłumaczy Bartłomiej Ofierski – radca prawny, Grupa KRUK (Departament Wsparcia Prawnego)

Bartłomiej Ofierski: Termin chmura już kilka lat temu na stałe zagościł w powszechnej świadomości Polek i Polaków, przy czym chodzi rzecz jasna nie o zjawisko atmosferyczne, a rozwiązanie w obszarze IT (co więcej, z przewagą skojarzeniową na korzyść tego ostatniego). Wprawdzie Polska, jeżeli chodzi o stopień adopcji chmury wśród przedsiębiorców, konkludując wprost, nadal raczej dołuje w statystykach UE. Jednak z drugiej strony – pomimo braku sprzyjającej koniunktury gospodarczej – nie ustaje pęd ku transformacji technologicznej. Przełomowe innowacje w Grupie KRUK zajmują szczególne miejsce, a wśród nich chmura obliczeniowa, warto jednak zauważyć, że funkcjonujemy w ramach rynku finansowego, który obfituje w wymogi prawne i regulacyjne, obejmujące swoim zasięgiem również korzystanie z chmury obliczeniowej. Ponieważ dbałość o ochronę informacji, szczególnie dotyczących naszych Klientów, stawiamy na pierwszym miejscu, staramy się łączyć transformację z pełnym poszanowaniem zasad bezpiecznego korzystania z nowych rozwiązań, w tym respektując powyższe wymogi.

A ponieważ o trudnych tematach łatwiej słuchać, niż o nich czytać, zapraszamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z Mec. Bartłomiejem Ofierskim, rozwijającego powyższe kwestie.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata