Co możesz zrobić przez Internet? Rozrywka i kultura online [cz. 8]

Zdarzyło Ci się przegapić odcinek ulubionego serialu telewizyjnego? Odwołali spektakl, na którym Ci zależało? A może chciałbyś posłuchać ulubionej piosenki, ale akurat jak na złość w żadnym radiu jej nie puszczają? Nic straconego, sprawdź, jak wygląda rozrywka i kultura online.

Jak oglądać telewizję przez Internet?

Zaległości filmowe zwykle nadrabiamy zimą, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Dzień krótki, wieczory długie, co robić? Najlepiej zająć głowę dobrym filmem albo serialem. Teraz, chociaż wiosna już w pełni, mamy podobną sytuację.

Problem w tym, że jeśli śledzisz losy swoich bohaterów w TV, musisz zaczekać na konkretny dzień i godzinę emisji. Mając dostęp do telewizji online, Ty decydujesz, kiedy oglądasz swój ulubiony serial (w większości przypadków), i co najważniejsze, ile odcinków jednego wieczoru zobaczysz. Producenci seriali coraz części udostępniają cały sezon (wiele odcinków) od razu, więc sam możesz ułożyć swój program telewizyjny.

Dużo osób narzeka też, że oferta stacji telewizyjnych jest dość uboga, a premiery filmów wchodzą na antenę z dużym opóźnieniem. Tę lukę w ostatnim czasie zagospodarował Netflix – „wirtualna wypożyczalnia” seriali oraz filmów online oraz HBO GO, czyli internetowy serwis wideo, który oferuje dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty kanałów HBO i Cinemax.

Rozrywka i kultura online. Jak oglądać telewizję przez Internet

Największe zalety serwisu to wg twórców:

  1. Szybka i prosta rejestracja.
  2. Wszystko po polsku.
  3. Bogata oferta filmów i seriali.

Żeby zacząć, najpierw się zarejestruj i postępuj zgodnie z instrukcją.

Rozrywka i kultura online. Załóż konto i korzystaj z telewizji online

Kolejną zaletą takich serwisów streamingowych jak HBO Go czy Netflix jest to, że w każdym momencie możesz zatrzymać odtwarzanie filmu i wrócić do niego później. W przypadku telewizji tradycyjnej oczywiście takiej opcji nie ma.

Co to jest streaming?

Streaming to ogólne określenie wszystkich usług, które pozwalają nam np. słuchać muzyki czy oglądać telewizję lub filmy przez Internet. Nie wymaga to ściągania plików na komputer. Dostawca (np. seriali) wysyła nam ją w postaci transmisji online.

Pamiętaj, że te serwisy streamingowe są bezpłatne tylko przez jakiś czas. Okres próbny wynosi zwykle od 7 do 30 dni. Dlatego jeśli po tym czasie nie zdecydujesz się na abonament, anuluj subskrypcję. Zrobisz to w ustawieniach swojego konta.

Ważne: jeśli przedłużysz subskrypcję, będziesz musiał podać informacje o płatności. W przypadku platform cyfrowych opłatę dokonuje się tylko drogą elektroniczną.

Jak widzisz, nawet w domu możesz mieć dostęp do dobrej rozrywki. Oprócz wymienionych wyżej platform są jeszcze inne opcje (np. Ipla, Player, VOD, Amazon Prime czy TVP VOD). Wystarczy tylko poszukać ich w Internecie pod odpowiednim hasłem. A jeśli lubisz coś przekąsić do ulubionego serialu, przeczytaj na naszym blogu, jak możesz zamówić jedzenie online.

Rozrywka i kultura online – co jeszcze możesz zrobić przez Internet?

Możliwość oglądania filmów i seriali online, to nie jedyne forma rozrywki dostępna przez Internet. Jeśli jesteś fanem książek, możesz je kupić w internetowej księgarni lub wypożyczyć za darmo z cyfrowej biblioteki.

Bezpłatne ebooki oraz audiobooki znajdziesz np. na stronie:

Dodatkowe źródła audiobooków:

  • Polska-Poezja.pl – klasyka polskiej poezji, którą w serwisie YouTube czytają polscy aktorzy.
  • Spotify – bardzo popularny serwis, który umożliwia słuchanie muzyki (możesz tutaj poszukać swoich ulubionych zespołów muzycznych), podcastów, webinarów, audycji online.
  • Audio-Bajki.pl

Ze względu na koronawirusa od marca, oprócz kin i stacjonarnych bibliotek, są zamknięte również teatry. Część z nich również dostosowała swoją ofertę do obecnej rzeczywistości i przeniosła swoje spektakle do Internetu. Teraz nawet jeśli mieszkasz w Gdańsku czy Sopocie, nie wychodząc z domu, możesz sprawdzić repertuar warszawskich, wrocławskich czy krakowskich teatrów. Być może znajdziesz przedstawienie, które akurat będzie transmitowane online, i którego prawdopodobnie w innej sytuacji raczej byś nie zobaczył.


Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata