Co możesz zrobić przez Internet? Zdobywaj wiedzę z perspektywy kanapy [cz. 4]

Czy wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, żeby przeczytać artykuły w ulubionej gazecie czy czasopiśmie? Co więcej, nie tylko takie informacje możesz zdobyć online. Wystarczy, że zapiszesz się na warsztaty internetowe lub obejrzysz serię filmów na kanale YouTube, a nauczysz się nowych rzeczy. Zdobywaj wiedzę przez Internet. Jak zrobić to z perspektywy kanapy?

Siedzenie w domu sprzyja pozyskiwaniu informacji i rozwojowi hobby, a dostęp do Internetu – ich realizacji.

Po prasę niekoniecznie do kiosku

 1. Otwórz przeglądarkę internetową (np. Google Chrome czy Mozilla Firefox).
 2. Wpisz w wyszukiwarkę tytuł gazety lub czasopisma, które stale czytasz. Najczęściej każda drukowana prasa ma swój odpowiednik online.
 3. Kliknij w interesujący Cię wynik.
 4. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę ulubionego tytułu.
 5. Teraz codziennie możesz czytać ciekawe artykuły czy informacje ze świata bez konieczności wychodzenia z domu.

Popularne linki znanych gazet i czasopism:

A może chcesz poznać nowe czasopisma lub poczytać książki? Wystarczy wejść do wirtualnego kiosku i czytać elektroniczne wydania np. na stronach:

Każdy tytuł możesz też zamówić online w wersji papierowej. Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę internetową i zamówisz prenumeratę.

Encyklopedia niezbierająca kurzu

Masz encyklopedię w kilkunastu tomach, która zajmuje całą półkę, ale nie możesz znaleźć w niej niektórych haseł? Nic straconego. Skorzystaj z największej i najbardziej popularnej encyklopedii internetowej Wikipedia lub wpisz hasło w wyszukiwarkę internetową i przeczytaj cały artykuł na ten temat.

Zdobywaj wiedzę przez Internet: nowe hobby

Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego, bo masz teraz więcej czasu? Dzięki Internetowi takie rzeczy są możliwe i to za darmo. Tutaj znajdziesz wszystko: filmiki instruktażowe, kursy online, artykuły tematyczne, webinary, warsztaty internetowe.

Jak znaleźć coś odpowiedniego dla siebie?

 1. Zastanów się, czego chciałbyś się nauczyć: nowego języka, szydełkowania, szycia na maszynie, robienia makram (wiązanie sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka), fotografii, malowania, ogrodnictwa, urządzania wnętrz, pieczenia, gotowania orientalnych potraw… W sieci znajdziesz niemal wszystko!
  Nie wiesz jeszcze, czym chcesz się zająć? Nie martw się, istnieje pewne słowo klucz, które na pewno pomoże Ci w tym wyborze. DIY – to skrót pochodzący z języka angielskiego „do it yourself”, co oznacza po prostu „zrób to samodzielnie”.
 2. Wpisz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, a na pewno znajdziesz wiele artykułów, które pomogą Ci zgłębić wiedzę.
 3. Skorzystaj z portalu społecznościowego Facebook. Za pomocą ich wyszukiwarki możesz znaleźć ciekawą grupę, zbierającą osoby interesujące się danym tematem, stronę społecznościową (tzw. fanpage) lub wydarzenie (np. wirtualne zwiedzanie różnych zakątków miasta: https://www.facebook.com/events/162676088238222/; kursy online, debaty, konferencje itd.).
 4. Wejdź na kanał YouTube. Ten serwis to kopalnia najróżniejszych filmów. Wpisz w wyszukiwarkę na kanale hasło DIY lub dziedzinę, która Cię interesuje. Tutaj nauczysz się dosłownie wszystkiego: od gotowania, poprzez taniec czy śpiew, aż do języków obcych.

Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

... 71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata

Ta witryna używa plików cookies. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookies, ich zastosowaniu oraz sposobie modyfikacji i akceptacji można znaleźć tutaj.