Co możesz zrobić przez Internet? Zdobywaj wiedzę z perspektywy kanapy [cz. 4]

Czy wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, żeby przeczytać artykuły w ulubionej gazecie czy czasopiśmie? Co więcej, nie tylko takie informacje możesz zdobyć online. Wystarczy, że zapiszesz się na warsztaty internetowe lub obejrzysz serię filmów na kanale YouTube, a nauczysz się nowych rzeczy. Zdobywaj wiedzę przez Internet. Jak zrobić to z perspektywy kanapy?

Siedzenie w domu sprzyja pozyskiwaniu informacji i rozwojowi hobby, a dostęp do Internetu – ich realizacji.

Po prasę niekoniecznie do kiosku

 1. Otwórz przeglądarkę internetową (np. Google Chrome czy Mozilla Firefox).
 2. Wpisz w wyszukiwarkę tytuł gazety lub czasopisma, które stale czytasz. Najczęściej każda drukowana prasa ma swój odpowiednik online.
 3. Kliknij w interesujący Cię wynik.
 4. Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę ulubionego tytułu.
 5. Teraz codziennie możesz czytać ciekawe artykuły czy informacje ze świata bez konieczności wychodzenia z domu.

Popularne linki znanych gazet i czasopism:

A może chcesz poznać nowe czasopisma lub poczytać książki? Wystarczy wejść do wirtualnego kiosku i czytać elektroniczne wydania np. na stronach:

Każdy tytuł możesz też zamówić online w wersji papierowej. Wystarczy, że wejdziesz na odpowiednią stronę internetową i zamówisz prenumeratę.

Encyklopedia niezbierająca kurzu

Masz encyklopedię w kilkunastu tomach, która zajmuje całą półkę, ale nie możesz znaleźć w niej niektórych haseł? Nic straconego. Skorzystaj z największej i najbardziej popularnej encyklopedii internetowej Wikipedia lub wpisz hasło w wyszukiwarkę internetową i przeczytaj cały artykuł na ten temat.

Zdobywaj wiedzę przez Internet: nowe hobby

Chciałbyś nauczyć się czegoś nowego, bo masz teraz więcej czasu? Dzięki Internetowi takie rzeczy są możliwe i to za darmo. Tutaj znajdziesz wszystko: filmiki instruktażowe, kursy online, artykuły tematyczne, webinary, warsztaty internetowe.

Jak znaleźć coś odpowiedniego dla siebie?

 1. Zastanów się, czego chciałbyś się nauczyć: nowego języka, szydełkowania, szycia na maszynie, robienia makram (wiązanie sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka), fotografii, malowania, ogrodnictwa, urządzania wnętrz, pieczenia, gotowania orientalnych potraw… W sieci znajdziesz niemal wszystko!
  Nie wiesz jeszcze, czym chcesz się zająć? Nie martw się, istnieje pewne słowo klucz, które na pewno pomoże Ci w tym wyborze. DIY – to skrót pochodzący z języka angielskiego „do it yourself”, co oznacza po prostu „zrób to samodzielnie”.
 2. Wpisz odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, a na pewno znajdziesz wiele artykułów, które pomogą Ci zgłębić wiedzę.
 3. Skorzystaj z portalu społecznościowego Facebook. Za pomocą ich wyszukiwarki możesz znaleźć ciekawą grupę, zbierającą osoby interesujące się danym tematem, stronę społecznościową (tzw. fanpage) lub wydarzenie (np. wirtualne zwiedzanie różnych zakątków miasta: https://www.facebook.com/events/162676088238222/; kursy online, debaty, konferencje itd.).
 4. Wejdź na kanał YouTube. Ten serwis to kopalnia najróżniejszych filmów. Wpisz w wyszukiwarkę na kanale hasło DIY lub dziedzinę, która Cię interesuje. Tutaj nauczysz się dosłownie wszystkiego: od gotowania, poprzez taniec czy śpiew, aż do języków obcych.

Odzyskaj kontrolę nad finansami

Masz pytanie? Zadzwoń

71 790 21 21

Zachęcamy również do kontaktu za pośrednictwem czata